h …. Informace o přepravě a odesílání zásilek

www.zelenazahrada.cz          info@zelenazahrada.cz

ZELENÁ ZAHRADA, Rudoleckého 28, 669 02  Znojmo, tel: +420 515 222 132, fax: +420 515 264 024

 

Na této stránce najdete pravidla a všeobecné podmínky našeho www prodeje a také jiné informace.

 
Pro získání více informací týkajících se našeho prodeje, služeb a dalších informací můžete použít následující odkazy. V těchto odkazech naleznete podrobnější informace, které Vám pomůžou vybrat si a objednat zboží, naleznete zde informace o způsobu přepravy a přepravních společnostech, informace o záruce a reklamaci, a další ...
 
Titulní stránka info
Proč u nás nakupovat
Informace o cenách
Informace týkající se našeho prodeje
Záruka a záruční podmínky
Reklamace
Informace o přepravě a odesílání zásilek
Platební podmínky
Jak objednávat zboží
Zákaznické číslo - registrovaný zákazník
Splátkový prodej
Informace o obsahu v dodávce zboží
Více informací o realizaci oplocení, plotu na klíč
Více informací o ochraně osobních dat
Více informací ....
 
 h .... informace o přepravě a odesílání zásilek
 
přeprava zásilek
 
Jakékoliv zboží z námi nabízeného sortimentu zasíláme na dobírku (platba hotově při převzetí zboží), po celé ČR, těmito přepravními společnostmi:
Česká pošta, s. p. ( zásilky do 30 kg )
 
přepravní společnost PPL CZ, s. r. o.  ( zásilky do 50 kg )
 
přepravní společnost TopTrans a nebo DHL ( také normální zásilky, neskladné zásilky a hlavně nadměrné zásilky a neskladné zásilky, u kterých překračuje součet všech rozměrů 3,0 m a těžší zásilky nad  50 kg ).
 
České dráhy, s. p.
 
Přepravní společnosti nabízejí několik způsobů doručení zboží. Nejrychlejší varianta je doručení do druhého dne - varianta do 24 hodin. Všechny přepravní společnosti shodně nedoručují zásilky o víkendech (sobota, neděle). Zboží lze doručit i v tyto dny (například Česká pošta, s. p., ale náklady na přepravu jsou vyšší o cca 30 % než u obchodního balíku s doručením do 24 hod).
Jak jsme již výše zmínili, zboží zasíláme do 24 hodin. Zákazník si ovšem může zvolit přepravní společnost dle libosti a doručení zboží později. Tuto možnost nabízí Česká pošta (zboží může být uloženo na poště u obchodního balíku max. 5 dní, u obyčejného balíku max. 14 dní), přepravní společnost DHL (doručení do 24 hod, služba DHL - economy - ZELENÁ ZAHRADA DOPORUČUJE) a TopTrans, a. . (doručení do 4 dní). Zasíláno může být jakékoliv zboží a libovolné množství, výhodnější je delší dodací lhůta zejména u nadměrnějších a těžších zásilek, u kterých je cena za přepravné díky jejich hmotnosti a rozměrům  vyšší: například hliníkové žebříky, míchačky, pletivo, sekačka, atd. Zvolením delší dodací lhůty je přepravné několikanásobně výhodnější.

Nabízené varianty doručení:

24 hod           Česká pošta                          jedná se o obchodní a profi balíky (profi balíky jsou určeny pro zásilky pouze mezi firmami)

24 hod           DHL, PPL, TopTrans

48 hod           DHL, TopTrans                                            levnější cca o 20 %

4 dny             TopTrans                                                   levnější cca o 30 %                              

do 5-ti dní      Česká pošta*                                             levnější cca o 30 %

*zboží můžeme zaslat Českou poštou jako obyčejný balík. V tomto případě je balík doručen do 5 pracovních dnů a zákazník si zásilku musí vyzvednout na poště. Poštovné je levnější zhruba o 30 - 40% než u obchodního balíku.

Převážnou část zásilek do 30 kg zasíláme Českou poštou, s. p. po celé ČR do 24 jako obchodní balík, nebo profi balík a nebo do 5-ti prac. dnů jako obyčejný balík, pokud si zákazník nepřeje jinou přepravní společnost. Výše manipulačního poplatku se řídí dle hmotnosti přepravované zásilky a vzdálenosti. U zboží do 5 kg účtujeme poštovné dle ceníku České pošty cca 100,- - 150,- Kč / ks, od 5 kg do 10 kg účtujeme manipulační poplatek ve výši cca Kč 140,- - 165,- / ks od 10 do 20 kg účtujeme Kč 180,- /ks a u zboží od 20 do 30 kg, u neskladného zboží (pletivo, křovinořezy, neskladné balíky, menší hliníkové žebříky atd. od  Kč 195,- do Kč 260,- / ks dle typu. Česká pošta poměrně citelně zdražila službu neskladný balík (obchodní balík neskladně o 80,- Kč a obyčejný balík neskladně o 40,- Kč).

Aby zákazník ušetřil na poštovném, snažíme se při objednání více kusů, zboží zabalit jako jeden balík, aby byl manipulační poplatek pro zákazníka co nejpřijatelnější

Přepravní společnosti doručují zboží zákazníkovi následující den po našem vyexpedování až do domu většinou v dopoledních hodinách a je mu předáno po zaplacení. Pamatujte prosím, že způsob doručení, rozvrh doručení a úložní podmínky a úložní lhůta se u přepravních společností se liší. Na základě zvoleného způsobu doručení se úložní lhůta pohybuje okolo 5 -14  dnů a poté je zboží opět vráceno odesílateli.

Je též možné některými přepravními společnostmi odeslat zboží na úplně jinou adresu než zákazník bydlí, na adresu, kde se pravidelně nezdržuje, například chatu, chalupu, stavbu a nebo zahradu.
Naše firma není příznivcem manipulačních poplatků, tak jak jej praktikují některé zásilkové nebo internetové obchody. Vždy v nás označení manipulační poplatek vzbuzuje nedůvěru, protože pod slovem manipulační poplatek se může skrývat manipulační poplatek opravdu s velkým M. Náš manipulační poplatek se skládá z poštovného a DPH 19%. Neúčtujeme žádné další poplatky, jako balné, zpracování objednávky, atd...
 
MANIPULAČNÍ POPLATEK
Co to je manipulační poplatek?
Manipulační poplatek je poplatek nebo-li poštovné za doručení zboží od nás k vám a skládá se z poštovného a nebo přepravného vždy dle ceníku přepravní společnosti a DPH 19%. Nic víc a nic míň manipulační poplatek neobsahuje. Naše firma balí zboží zdarma a balné svým zákazníkům neúčtuje. Neúčtujeme též žádné zpracování objednávky, atd. Naše firma se snaží svým zákazníkům co nejvíce vyhovět s výší manipulačního poplatku a vybírat vhodný způsob přepravy dle hmotnosti a povahy zboží, tak aby výše přepravného byla co nejnižší a nejpřijatelnější pro zákazníka. Nemáme žádný profit z přepravného přepravní společnosti - naším zájmem je spolehlivá, bezpečná a cenově výhodná přeprava zásilky do nás k zákazníkovi.
 
 
Jak jsme již výše uvedli, zasíláme většinu menších a drobných zásilek přepravní společností Česká pošta, s. p., jestliže si zákazník nepřeje jinou přepravní společnost. Využíváme služeb České pošty hlavně z toho důvodu, že poštovné u malých zásilek je dle ceníku České pošty stále nejvýhodnější a konkurenční přepravní firmy PPL, DHL, TopTrans nabízejí přepravu u těcho zásile dráž. Jedná se hlavně o doručení zboží do 30 kg a s dodací lhůtou do 24 hod a nebo do 5 dní jako obyčejný balík České pošty. To se ovšem netýká neskladných balíků, protože Česká pošta zdražila službu neskladný balík (neskladný balík je balík, který je svým tvarem atypický a nebo jsou jeho rozměry vyšší než 200 cm) a je výhodnější zvolit jinou přepravní společnost. Neskladně je u České pošty vedeno z naší nabídky  pletivo, hliníkové žebříky a schůdky, křovinořezy, atd..
 
Co je obchodní balík a co obyčejný balík České pošty?
Obchodní balík - doručení do 24 hod až na místo určení zpravidla dopoledne, v případě nepřítomnosti zanechá poštovní doručovatel oznámení o doručení zásilky a balík si poté můžete vyzvednout na vaší poště. Úložní lhůta je max. 5 dní, za příplatek je možné uložit balík na 10 dní.
Obyčejný balík - doručení do 5-ti prac. dní na vaši poštu, poštovní doručovatel zanechá ve vaší schránce oznámení o uložení zásilky, kterou si můžete vyzvednout do max. 14 dní na vaší poště. V některých oblastech je obyčejný balík doručován také až na místo určení - přímo domů.
 
Výše přepravného u větších zásilek, neskladným zásilek, objemnějších a těžších zásilek?
Tyto zásilky zasíláme přepravními společnostmi DHL, PPL a nebo TopTrans a přepravné je účtováno dle ceníku těchto společností. Výše přepravného se  odvíjí od hmotnosti zásilky (případně jejího objemu) a přepravované vzdálenosti a také dle typu zvolené lhůty doručení. Čím kratší je lhůta doručení, tím vyšší je výše poštovného.
 
Doručení do 4 prac. dnů u TopTrans - nejlevnější varianta doručení, doručení do 48 hod - TopTrans, DHL - economy (levnější než TopTrans do 4 prac. dnů) - dražší cca o 30% než u doručení do 4 prac. dní a u obou společností, doručení do 24 hod - nejdražší a zároveň nejrychlejší* varianta doručení - dražší o cca 45% než u do 4 prac. dní.
*Existují samozřejmě ještě rychlejší varianty doručení, které tyto společnosti nabízí, ale naše firma je nevyužívá vzhledem k jejich cenám.
 
PŘÍKLADY ODESÍLÁNÍ ZBOŽÍ A ODHAD CENY
V tomto odstavci uvedeme několik příkladů* doručení zboží, abyste si mohli částečně udělat představu o výši přepravy.*Náš odhad přepravného vychází z ceníku přepravní spol. DHL a může se nepatrně lišit od skutečnosti.
 
Zašleme-li na dobírku zákazníkovi z Prahy zahradní pletivo PVC, výška 150 cm - asi 5 rolí (125 bm) a případně další přísluš. k realizaci oplocení o hmotnosti cca do 100 kg s dodací lhůtou do 48 hod DHL-economy, zákazník zaplatí za přepravu této zásilky cca 670,- Kč u přepravní spol. DHL. Zašleme - li stejné zboží do Plzně, Liberce a nebo do Ostravy, výše přepravného bude cca 780,- Kč. V případě, že je zašleme do Hradce Králové, Pardubic a nebo Českých Budějovic, bude výše přepravného cca 590,- Kč.
 
Zašleme-li na dobírku zákazníkovi z Prahy motorovou travní sekačku o hmotnosti cca 40 - 50 kg s dodací lhůtou do 48 hod DHL-economy, zákazník zaplatí za přepravu této zásilky cca 480,- Kč u přepravní spol. DHL. Zašleme - li tuto sekačku do Plzně, Liberce a nebo do Ostravy, výše přepravného bude cca 560,- Kč. V případě, že ji zašleme do Hradce Králové, Pardubic a nebo Českých Budějovic, bude výše přepravného cca 450,- Kč.
 
Zašleme-li na dobírku zákazníkovi z Prahy motorovou hliníkový žebřík o hmotnosti cca 15 - 25 kg s dodací lhůtou do 48 hod DHL-economy, zákazník zaplatí za přepravu této zásilky cca 280,- Kč u přepravní spol. DHL. Zašleme - li tento žebřík do Plzně, Liberce a nebo do Ostravy, výše přepravného bude cca 330,- Kč. V případě, že ji zašleme do Hradce Králové, Pardubic a nebo Českých Budějovic, bude výše přepravného cca 290,- Kč.
 
NÁŠ TIP ! Nespěcháte-li na doručení zboží, můžete zvolit delší variantu doručení, např. do 48 hod DHL-economy a můžete případně ušetřit na přepravném. Přepravní spol. DHL doručuje do 48 hod, což v praxi často znamená, že zpravidla doručuje i druhý den - do 24 hod (toto doporučení je ovšem nezávazné a nelze se na něj spolehnout).
 
Součástí našeho sortimentu je též zboží, které nelze poslat přepravními společnostmi z důvodů jeho rozměrů nebo váhy - informujte se u nás prosím.
 
Naše firma Vám také nabízí službu dovozu objednaného zboží až přímo k vám na místo určení. Jedná se především o dovoz pletiva, sloupků, branek a bran a dalšího příslušenství pro realizaci oplocení. Výše přepravného a termín dodání vždy sjednáváme individuálně. Můžeme též doručit i jiné zboží v případě zájmu zákazníka. Výše přepravného závisí na celkové objednávky a doručení zboží naší firmou řešíme vždy se zákazníkem individuálně. Více info o této službě získáte na našich tel. číslech.
 

 ZBOŽÍ BALÍME TAK, ABY BĚHEM PŘEPRAVY NEDOŠLO K JEHO POŠKOZENÍ - NEÚČTUJEME BALNÉ

 
odesílání zásilek
 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Při podezření a nebo ve zvláštních případech objednávání zboží přes internet s úmyslem toto zboží nevyzvednou jsme nuceni vyžadovat od zákazníka zúčtovatelnou zálohu na objednávané zboží. Více info níže.
Vratná záloha slouží pouze k předejití rizika objednávání zboží s úmyslem toto zboží nevyzvednout. Tato záloha musí být zaplacena pod variabilním symbolem, který se zákazník dozví při objednávání. Po připsání zálohy je zboží okamžitě odesláno zákazníkovi. Bez zaplacení zúčtovatelné zálohy nelze v tomto případě zboží odeslat. Výše zálohy bude zákazníkovi odečtena z prodejní ceny a vyúčtována v konečné faktuře. Věříme, že toto případné opatření přijmete s pochopením.
 
 
Ve zvláštních případech vratná záloha na zboží činí:
  200 Kč u zboží, jehož cena je vyšší než 5.000 Kč včetně DPH za každý objednaný kus
  200 -1000 Kč u zboží, jehož cena je vyšší než 10.000 Kč včetně DPH za každý objednaný kus dle povahy zboží
1.000 -  až 5000 Kč u zboží, jehož cena je vyšší než 20.000 Kč včetně DPH za každý objednaný kus dle povahy zboží
70% z celkové ceny
při objednávce a dovozu naší firmou zahradního pletiva, branek, sloupků, kompl. zahradního plotu, stavby na klíč v hodnotě vyšší více než 10.000 Kč
 a musí být složena na náš účet u KB č. ú. 19-5046110267/0100
Na to, že budeme vyžadovat vratnou zálohu vždy zákazníka dopředu upozorníme a sdělíme mu VS.
 
Jakékoliv zboží  můžete samozřejmě uhradit v plné výši kdykoliv na náš účet a my Vám zboží zašleme již bez dobírky s konečnou fakturou. O tom, že byla částka složena na náš účet a připsána informujeme zákazníka e-mailem, nebo telefonicky. Pamatuje, že záleží na tom, kde skládáte zálohu  nebo celkovou částku, protože banky převádí peníze i několik dní a my posíláme zboží až po připsání částky. Doporučujeme Vám tedy skládat zálohu přímo v KB nebo v jiné bance přímo na náš účet, v těchto případech se částka připíše během několika desítek minut.
Více info o úhradě zboží převodem na stránce info o platebních podmínkách.
 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Při objednání zboží, učinění závazné objednávky a nepřevzetí zboží od přepravní společnosti jsme nuceni účtovat zákazníkovi manipulační storno poplatek, který se skládá z výše poštovného nebo přepravného dle ceníku přepravní společnosti a DPH 19% (u přepravní společnosti, která účtuje i přepravu nevyzvednuté zásilky zpět, účtujeme přepravu i my). Děkujeme Vám za pochopení.
 
Jsme připraveni nabídnout vám možnost sjednání individuálních platebních podmínek, vratných záloh, množstevní slevy a způsobu dopravy. Zavolejte nám prosím na tato čísla 602 507 264,  515 222 132.
 
 
 
 
 
Proč tato stránka info vznikla?
Vznikla pro vás, naše zákazníky, abychom Vás na této stránce informovali o našem prodeji, jak to u nás funguje.
Na této stránce se dozvíte více informací, které se týkají našeho prodeje, záručního a pozáručního servisu. Více o poskytovaných službách, záruce a  případné reklamaci, způsobu dopravy, platebních podmínkách a další určitě nezbytné informace, které Vám ulehčí objednávku zboží  a jeho nákup, atd.
Zelená zahrada Vás chce přesvědčit o tom, že je solidním a spolehlivým partnerem pro nákup zboží a využívání jejích služeb. Také proto je tady následující stránka plná důležitých informací. Přejeme si, aby naši zákazníci věděli, že jsou u nás na prvním místě a že se snažíme podřídit jejich přáním a požadavkům a zároveň stanovit "určitá pravidla", která se týkají prodeje výrobků a poskytování služeb naší firmou a řídí se především zákony České republiky a zároveň zdravým rozumem. Jasná pravidla mají jasný cíl - předcházet nesrovnalostem a potížím pro obě zúčastněné strany PRODÁVAJÍCÍHO I KUPUJÍCÍHO.
 

ZELENÁ ZAHRADA, Rudoleckého 28, 669 02  Znojmo, tel: +420 515 222 132, fax: +420 515 264 024